Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Spaidermani na korčuliach

SPIDERMANI NA KORČULIACH

 

 

4. februára sa detviansky Zimný štadión zaplnil nadšenými divákmi zo základných škôl nášho mesta, ktorí prišli podporiť svoje súťažiace družstvá. Tieto reprezentovali a hájili „ farby „ svojich škôl v športovo – zábavnej olympiáde Spidermani na korčuliach. Družstvá tvorili zástupcovia všetkých ročníkov prvého stupňa a 5. ročníka. Kapitánmi družstiev boli hráči A-tímu HC 07 Detva, ktorí bojovali a súťažili spolu s deťmi. Všetky súťažné úlohy zvládli družstvá v tempe, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani „ profesionáli „, s obrovským zápalom a nadšením ku ktorému im dopomohla aj divácka kulisa. Aj diváci totiž bojovali o najlepšie povzbudzovanie. Najväčší duel medzi sebou zvádzali diváci ZŠ Kukučínova a ZŠ Obrancov mieru. Nakoniec sa divácka porota ( Milka Sekerešová, Mária Oláhová – KC AS Detva, Mária Lorinčíková – Kraso klub Detva ) rozhodla pre divákov ZŠ Obrancov mieru, ktorí získali prvenstvo, no pekné ceny sa „ušli“ všetkým ZŠ. Pekným spestrením bolo vystúpenie krasokorčuliarok z Kraso klubu Detva, ktoré nám predviedli zaujímavé voľné jazdy. Porota v zložení Ing. Ján Šufliarský – primátor mesta Detva, Ing. Mojmír Chalupský – MsÚ Detva, Mgr. Anna Budáčová – MsÚ Detva, Kamil Mahdalík – HC 07 Detva mala plné ruky práce s hodnotením výkonov družstiev. Konečný súčet bodov rozhodol o víťazovi, ktorým sa stalo družstvo ZŠ Kukučínova s kapitánom Tomášom Špilom. Striebornú priečku obsadilo družstvo ZŠ J.J.Thurzu s kapitánom Marekom Hatašom. O bronz sa podelii dve družstvá, družstvo ZŠ A.Vagača s kapitánom Dominikom Kanaetom a družstvo ZŠ Obrancov mieru s kapitánom Dominikom Ľuptákom. 

Na záver sa rozdávali diplomy, medaily a pekné ceny. Diváci a súťažiaci si však z olympiády Spidermani na korčuliach odniesli omnoho viac...skvelý športový zážitok a radosť z pohybu.
Miroslava Lenďáková

© 2023, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!