Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Riskuj!

Dňa 29. októbra novozaložený krúžok Klub mladých animátorov a dobrovoľníkov zorganizoval prvé z plánovaných podujatí – bol ním IQ kvíz pre základné školy. Podujatia sa zúčastnili tri detvianske základné školy. Tímy boli zložené z troch žiakov 8. resp. 9. ročníka. Žiaci/súťažiaci mali na výber z mnohých tém – napr. hlavné mestá, spisovné slová, pop music, NHL .... žiaci preukázali vynikajúce vedomosti z rôznych oblastí. Je evidentné, že ich učitelia im odovzdali mnoho vedomostí, ale je vidieť aj to, že žiaci získavajú mnoho informácií aj dobrovoľne sledovaním všeobecného diania, dokumentov, čítaním kníh.

V poslednej dobe importovaný sviatok Halloween sa začína udomácňovať aj u nás. CVČ Trend Detva už tradične pripravil pre deti „strašidelné podujatie“. V budova a areál sa premenili na jednotlivé rozprávkovo- strašidelné stanovištia. Deti privítal čertík s fúrikom, kde museli zvládnuť prvú úlohu. V budove centra na nich čakalo mnoho rozprávkových bytostí ako Krasoň, vlk, shrekove deti ...... navyše si museli deti svietiť baterkou, keďže v budove bolo pozhasínané a jediné svetlo pochádzalo zo svietiacich tekvíc. Na záver deti navštívili Shreka s Fionou. Ďalšia vydarená akcia je za nami.

© 2023, obsah generovaný pomocou CMS Joomla!